Autokranas yra kabeliu valdomas kranas, suprojektuotas, kad juo būtų galima lengvai pakrauti arba gabenti įvairių tipų krovinius. Hidrauliniai autokranas naudojami kelti dešimtis tonų panaudojant hidraulikos galią. Per alyvą perduodama jėga stumia sistemoje stumoklius į skirtingas puses.

Hidraulinis kranas remiasi paprasta koncepcija – jėgos perdavimu iskysčiu iš vieno taško į kitą. Daugelyje hidraulinių mašinų naudojama nesuspausta skystis, kurio tankis didžiausias. Alyva yra dažniausiai naudojamas nesuspaudžiamas skystis. Paprastoje hidraulinėje sistemoje, kai stūmoklis stumia žemyn alyvą, alyva perduoda visą pradinę jėgą kitam stūmokliui, kuris yra varomas aukštyn. Stūmoklis čia pritvirtintas prie svirčių sistemos, kuriomis jie naudojami sunkiems kroviniams pakelti.


Kai autokranas fiksuojamas, pastovus slėgis krano mechanizme palaikomas stabiliau ir tup padeda kelti didelę masę. Įvairūs kranai kelia skirtingas mases, pagrindiniai autokranų privalumai:

  • Juos lengva naudoti ir prižiūrėti. Šie krainai naudoja paprasčiausia sistemą, todėl lengva prižiūrėti;
  • Nedidelis kranų svoris – šie kranai yra santykinai lengvi ir jais galima pakelti sunkius krovinius, tokius kaip ir naudojant bokštinį kraną.
  • Lankstumas – šiuos kranus lengva transportuoti iš vienos vietos į kitą. Kompaktiškas – šiems kranams nereikia didesnės erdvės darbui, mažose aikštelėse jie gali veikti kaip bokštiniai kranai. Šis kranas tinkami statybose miesto teritorijoje