Fiskaras turi daug sinonimų: manipuliatorius-fiskaras, manipuliatorius, hidromanipuliatorius, sunkvežimis su manipuliatoriumi, autokranas, savikrovis, savivartis su manipuliatoriumi arba su kranu, savikrovis savivartis. Ką siūlo Google paieškose pagal raktinį žodį siejami:

Fiskaras – su manipuliatoriumi;

Manipuliatorius – su fiskaru, automobiliniu kranu manipuliatoriumi;

Automobilinis kranas manipuliatorius – su kranu manipuliatoriumi, hidraulinis manipuliatorius;

Kranas manipuliatorius – su hidrauliniu manipuliatoriumi;

Sunkvežimis su manipuliatoriumi – savivarčiai sunkvežimiai su kranu, platforma su kranu, sunkvežimiai su kranu, sunkvežimis su kranu, mašina su fiskaru.

Fiskaras – manipuliatorius tai sunkvežimis su sumontuotu ant jo hidrauliniu teleskopiniu kranu. Kranas važiuoja kartu su kroviniu, todėl kroviniams iki 2 tonų masės, pats ekonomiškiausias, efektyviausias ir patogiausias būdas transportuoti, taip pat papildomai galima jį naudoti montavimo ir pakėlimo darbams pervežus reikalingas statybines konstrukcijas arba medžiagas.

Fiskare kranas yra transporto priemonės dalis, patogiausia priemonė naudoti statybų aikštelėse, didmiesčių, individualių namų kiemuose. Smulkiems verslininkams ar individualių namų kiemuose fiskaras taupesnis būdas lengvai iškrauti įvairiausių tipų krovinius. Naudojant manipuliatorių fiskarą nereikia parengti krovinį sudedant jį ant medinių reikia dydžio palečių. Nenaudojant mobilaus krano krovinio pervežimo kaina išauga nes reikia leisti pinigus pakavimo medžiagai, padėklams, pakavimo darbams. Pervežant krovinius su euro paletėmis, kitaip euro padėklais, krovinio iškrovimui reikia keltuvų ir privažiavimo ar rampos su krautuvu paimti krovinį ant padėklo iš mašinos. Todėl be manipuliatoriaus neapsieisite dėl techninių kliūčių, kuris gali kelti labai įvairiai supakuotus krovinius ar netgi palaidus. Taip pat pervežant krovinių svarbu ir jo saugumas krovimo ir iškrovimo metu, fiskaro operatoriai apmokami atlikti darbus.

Pagal paieškas visa šios mašinosturi automobilinį kraną, kuri pakrauną ir iškrauną krovinį. Jį panaudoti patogiausia miestuose, naudingiausiai ir plačiausiai pritaikomas statybose, pervežti nestandartinius arba negabaritinius krovinius.

Manipuliatorius arba hidro manipuliatorius tai teleskopinis hidraulinis kranas su kurio galima pasikrauti ir iškrauti iki 2t svorio įvarius krovinius. Mes turime patirį pervežant nestandartines konstrukcijas – reklaminius stendus, pastatų reklamas, pervežant skulptūras, prieplaukas. Taip pat plačiai manipuliatorius fiskaras (arba auto HDS) naudojamas pervežti blokelius, plytas, čerpes, statybinę medieną, statybinės medienos konstrukcijas – sijas, sąramas;metalus, blokus, įrengimus, mechanizmus, talpas, granules, briketus, konteinerius, garažus,statybinius vagonėlius, stacionarius administracinius konteinerius, statybinių atliekų konteinerius, didelius pirkinius – kaip nedideles vandens transporto priemones, reklaminius pilonus, kitus negabaritinius krovinius. Taip pat fiskaro pagalba galime pervežti šakas, medžius, statybinį laužą, įvairaus krovinio didmaišius, trinkeles, cemento didmaišius ar kitas statybines medžiagas.

Fiskaras naudojamas ne tik pervežimui, o taip pat statybos montavimo ir sunkių krovinių pakėlimo darbuose. Manipuliatorius kranas tinkamas angarų, G/B plokščių, sąramų montavimui; blokelių, čerpių darbams ant stogo, stogo medienos kėlimui; konteinerių kėlimas, pamatų, rentinių, kolonų montavimui, rentinių nuleidimui ir kitiems darbams.

Su greiferinio kaušais kraunama žemė, šakos, statybinės atliekos ir jas išvežame. Savivarčiai gali išversti krovinį tiek per šoną, tiek per galą.

Fiskarai gali gabenti krovinius iki 22 tonų, jų strėlių ilgis nuo 12 iki 25 m. Dėl to, kad fiskaras manipuliatorius – transporto priemonės su kranu – pervežant krovinį dirba tik keli žmonės ir samdoma paslauga pigesnė vien tuo, kad nereikia paruošti krovinio ji supakuojant, sutaupoma pakavimo transportavimo priemonių ir darbo sąnaudų lėšų, nekalbant apie tuos atvejus kai reikia paruošti pakrovimo ir iškrovimo vietas. Dėl savo universalaus pritaikymo fiskaras nepamainoma priemonė statybose, kai ne visada yra vietos naudoti kitus sprendimus; o taip pat jį galima panaudoti tiesiogiai montavimo darbuose.

Statybose svarbu atpiginti darbų savikainą. Todėl plačiai naudojamas auto fiskaras arba manipuliatorius-fiskaras. Fiskaras – kompaktiška įrengimų ar sunkių krovinių pakrovimo ir iškrovimo sistema. Krano manipuliatorius sunkvežimiuose montuojamas šonuose, už salono arba galinėje krovinio platformos dalyje. Sunkvežimis su kranu manipuliatoriumi būna dviejų formų: L ir Z. Auto fiskaras keičia kelis įrengimus iš karto – perveža krovinius, iškrauna kur reikia, taip sumažindamas laiko sąnaudas ir finansines išlaidas. Šių dienų skaičiavimais – racionaliau su fiskaru pervežti krovinius iki 30 tonų masės, nes su juo pervežimo kaina beveik dvigubai mažesnė negu su auto kranu. Sunkvežimiai su krano manipuliatoriumi visiškai pakeitė auto kranus kaip bendros paskirties pakėlimo įranga atliekant kelių priežiūros, vamzdžių klojimo, landšafto darbus, maža aukščių statybų ir kitur kur nepakanka vietos auto krano darbui.

Krano manipuliatorius yra kėlimo įtaisas, kurį sudaro strėlės valdymo įranga, krovinio paėmimo elementai ir atraminis rėmas. Krano manipuliatoriai klasifikuojami pagal apkrovos momentą: keliamosios galios ir strėlės ilgio santykį. Apkrovos momentas matuojamas tonomis metrui, todėl, remiantis šiuo parametru, kranų manipuliatoriai skirstomi į lengvus – iki 10, vidutinius – 22 ir sunkius – virš 22 tonų metrui.

Krano manipuliatoriai gali būti lyniniai arba hidrauliniai. Pirmi tinka perkelti krovinius, esančius žemiau specialios įrangos ašies arba už kliūčių. Jų strėlių konfigūracija leidžia tik vertikaliai nuleisti krovinius. Strėlės būna virš sunkvežimio kėbulo sunkvežimio judėjimo kryptimi arba priešingai (L formos hidraulinio manipuliatoriaus dizainas). Z formos dizaino manipuliatorius, daugiau bendro paskirties, daugiafunkcinis ir manevringas. Sulankstytoje padėtyje rodyklė yra skersinė sunkvežimio plokštumoje už salono. Ji labiau tinka ribotos erdvės darbams.

Šiukšlių išvežimo mašinos yra vienos paklausiausių komunalinių paslaugų rūšių įranga, o šiukšlių išvežimo sunkvežimiai su nuimamu bunkerio ir rėmo mechanizmu yra plačiai naudojami dėl savo paprastumo ir universalumo.

Transporto priemonių su kranu daugia funkcionalumas ir jų panaudojimo galimybė su manipuliatoriumi ir hidrauliniu manipuliatoriumi dėl jų ekonomiškumo nuolatos bus reikalingi vartotojams. Mažaaukštėje statyboje fiskarais galima transportuoti betono mišinių bunkerinius-piltuvus. Transportuojant betoną reikia atsižvelgti į betono mišinio pateikimo būdus, mišinio sudėtį, klimatines, organizacines ir kelių sąlygas.