Kas yra krano apkrovos diagrama?


Šiuolaikinė kranų pramonėje tūkstančiai žmonių, jos rinka verta milijardų eurų. Iš tiesų, iš daugybės kranų modelių pasirinkimo pasirinkti tinkamą kraną gali būti sudėtinga. Jei strėlės ilgis, kėlimo kampas ir kėlimo svoris nėra tinkamai išmatuoti, kranas gali sugesti. Kėlimo diapazonas – daugelyje apkrovos diagramų yra diagrama, iliustruojanti reikiamą strėlės ilgį, atsižvelgiant į atstumą ir kėlimo aukštį. Tačiau jei prieš naudojimą nesilaikoma tinkamų atsargumo priemonių, gali įvykti nelaimė. Taip pasirinktą kraną galėsite panaudoti krovinio kėlimo vietoje ir jį išvežti, kai darbas bus baigtas.

Krainai

Kranai vienokiomis ar kitokiomis formomis egzistuoja tūkstančius metų ir tapo svarbiausia ir pagrindinė priemonė statyti modernius statinius ir statybines konstrukcias mūsų visuomenėse. Šiuolaikinė kranų pramonėje tūkstančiai žmonių, jos rinka verta milijardų eurų.

Kranai yra labai sudėtingi mechanizmai, kuriuose įdiegtos ir naudojamos naujausios technologijos, o krano valdymas nėra elementari užduotis, nes tam reikia daug mokymų ir žinių – nekalbant vien apie tvirtą ranką. Kranai naudojami įvairiose pramonės šakose, todėl nuomos rinka konkurencinga ir patvari. Dėl didelės esamų kranų įvarovės gali būti sudėtinga be specialių techninių žinių pasirinkti tinkamą darbui kraną. Gaminami kranai visoms žemės dangoms – jie vertinami dėl savo universalumo; taip pat nelygios krovinio aikštelės (reljefo) kranų, skirtų tvirtai darbo vietos tvirtai nelygiai dangai. Iš tiesų, iš daugybės kranų modelių pasirinkimo pasirinkti tinkamą kraną gali būti sudėtinga. Tačiau pasidomėjus ir žinant pagrindinę informaciją apie krano naudingumą, surasti optimalų sprendimą tampa lengviau, o pradėti reikia nuo to ką reikia žinoti ir kaip interpretuoti krano apkrovos diagramą.

Kėlimo diagrama ir jų svarba

Paprasčiau tariant, kėlimo diagrama yra santrauka, ką kranas gali ir ko negali. Šioje santraukoje trumpai apžvelgiamos krano galimybės ir aptariamos krano savybės bei charakteristikos, įskaitant kėlimo mapkrovas, kurias jis gali atlaikyti atsižvelgiant į tam tikras specifikacijas – kėlimo aukštį, kėlimo kampą ir kt.

Daugumoje apkrovos diagramų yra skyriai apie strėlės ilgį, strėlės kampą ir kėlimo diapazoną, bei informacija apie kitus svarbius kintamuosius. Patyrę kranų inžinieriai iš šių duomenų gali spręsti apie krovinių kėlimo parametrus atsižvelgdamas į esamas aplinkybes, kad nustatytų krovinio tinkamumą krovimui. Jei strėlės ilgis, kėlimo kampas ir kėlimo svoris nėra tinkamai išmatuoti, kranas gali sugesti.

Kranų operatoriai turi susipažinti su apkrovos diagramomis prieš bandydami kelti krovinį, taip pat jie mokėti ir žinoti kaip skaityti diagramas ir kaip interpretuoti apkrovos diagramas. Šis reikalavimas keliavimas kranų operatoriams ir kėlimo projektų vadovams vienodai.

Kėlimo (krano apkrovos) diagramos aiškinimas

Krano apkrovos diagramos gali skirtis keliais skirtingais veiksniais, tačiau paprastai kėlimo diagramose pateikiama informacija apie krano keliamąją galią, kėlimo diapazoną, strėlės kampą, judėjimą ir išskaičiavimą.

1. Krano apkrovos diagramos aiškinimas

Krano apkrovos diagramos gali skirtis atsižvelgiant į kelis skirtingus veiksnius, tačiau paprastai jose pateikiama informacija apie krano keliamąją galią, kėlimo diapazoną, strėlės kampą, judėjimą ir išskaičiavimą.

2. Keliamoji galia

Šis matas parodo, kiek krovinio kranas gali pakelti, atsižvelgiant į kėlimo pobūdį, krovinio matmenis, kėlimo aukštį ir kėlimo kampą.

3. Kėlimo diapazonas

Daugelyje apkrovos diagramų yra diagrama, iliustruojanti reikiamą strėlės ilgį, atsižvelgiant į atstumą ir kėlimo aukštį.

4. Strėlės kampas

Matematine prasme strėlės kampas randamas tarp išilginės strėlės vidurio linijos ir horizontalios vidurio linijos. Nustatant tinkamą strėlės kampą, reikia atsižvelgti į krano stabilumą. Jei kranas bando pakelti per didelį svorį per dideliu kampu, jis gali prarasti pusiausvyrą.

5. Judėjimas

Kranai dažnai turi judėti arba suktis, kad užbaigtų kėlimą. Nustatant lifto tinkamumą reikia atsižvelgti į tai, kiek ir kokiu greičiu turi suktis kranas. Kai kuriems keltuvams reikia, kad kranas apsisuktų 360 laipsnių kampu. Jei neatsižvelgiama į judėjimą, kranas gali prarasti pusiausvyrą ir apvirsti.

6. Sumažinimas (dedukcija)

Nustatant, kokį svorį kranas gali pakelti tam tikru kampu, reikia atimti krano ir jo priedų svorį.

Paryškinta linija

Dauguma apkrovos diagramų yra padalintos per pusę paryškinta linija, kuri atlieka svarbią funkciją. Krano galia turi du ribojimus: konstrukcijos stiprumą ir stabilumą. Paryškinta linija atskiria pajėgumus pagal šiuos ribojimus. Visi linijos vienoje atskirtoje pusėje nurodyti pajėgumai yra apriboti krano konstrukcijos stiprumo, o kitoje pusėje – krano stabilumo.

Dabar esate pasiruošę skaityti apkrovos diagramas

Šiuolaikinis kranas padarė revoliuciją statybos pramonėje ir realybe tapo kadaise neįmanomi projektai. Naujuose kranuose įdiegtos naujausios technologijos, užtikrinančios didesnį efektyvumą ir saugumą. Tačiau jei prieš naudojimą nesilaikoma tinkamų atsargumo priemonių, gali įvykti nelaimė.

Prieš naudojant kraną būtina susipažinti su apkrovos diagrama.

Jis nurodo operatoriui, kaip tinkamai atlikti konkretaus krovinio kėlimą, sumažinant iki minimalaus tikimybę, kad būtų padarytą žąlą asmeniui ir turtui.

Prieš renkantis kraną svarbu atsižvelgti į krovinio tipą, svorį ir aplinką. Yra šimtai skirtingų tipų kranų, o kai kurie tinka tik tam tikriems darbams atlikti. Netinkamai pritaikyto krano naudojimas padidina turto sugadinimo tikimybę ir kelia pavojų gyvybei.

Ieškant tinkamo krano geriausia pasikonsultuoti su įmone ar specialistais, kurie specializuojasi kranų nuomuoje.

Jie supranta tinkamus kranų tipų ir markių skirtumus ir gali atsižvelgti į tokius elementus kaip oras, keliamąją galią, kėlimo tipą ir krovinio pobūdį. Taip pasirinktą kraną galėsite panaudoti

krovinio kėlimo vietoje ir jį išvežti, kai darbas bus baigtas.

Call Now ButtonSkambinti +37068022484